Nabídka

Provádíme povrchové úpravy kovů a renovace dílů nebo komplexní renovace.

Všechny druhy materiálů používáme v nízké zrnitosti v kombinaci s nízkým tlakem. 

Povrch dílů je po otryskání jemný, což je výhodou  a úsporou při následné přípravě pro lakování.

Díky nízkému tlaku a správné volbě materiálu se není třeba obávat deformace povrchu nebo poškození na místech kde je plech oslabený.

 

Tryskáme šetrně a precizně.

TRYSKÁNÍ OCELI
Abrazivo: přírodní granát, korund, ocelová drť, drcený plast, drcené sklo
Nabízíme tryskání povrchu ocelových dílů, např. autodílů, plechových disků, rámů, částí karoserie a podvozku, motocyklů a jejich částí, zámečnických výrobků, průmyslových dílů, zemědělské techniky a mnoho dalších rozmanitých dílů které je třeba očistit nebo zbavit původního nátěru a rzi. Pro tryskání vždy volíme vhodný materiál  a nastavení technologie dle tryskaného dílu. Používáme speciální abraziva s nízkou zrnitostí pro dosažení jemného povrchu tryskaného dílu. V každém případě bereme ohledy na ojedinělost historických dílů , jsme opatrní a plníme přání zákazníka.  
Naši práci ocení ti kteří  renovují a vyžadují pro své díly to nejlepší.
Vždy tryskáme na stupeň kvality Sa 3 (ČSN ISO 8501-1)
Antikorozní ochrana je vždy součástí zakázky tryskání, pokud si zákazník nepřeje jinak. Otryskaný díl je nutné ihned ochránit proti korozi. Aplikace nástřikem do 3 hod. po otryskání.
ČIŠTĚNÍ HLINÍKU, BRONZU, MOSAZI A NEREZU
Abrazivo: skleněná balotina - skleněné mikro-kuličky
Provádíme čištění motorů, motorových dílů, karterů a ostatních hliníkových dílů pomocí šetrného tryskání skleněnou balotinou. Tato metoda čištění hliníku odstraní staré nátěry či nedokonalosti, sjednotí povrch a hliníkový díl vyčistí od mastnot a usazenin. Otryskaný povrch hliníku dostává vzhed nového dílu. Tryskání balotinou není agresivní, tedy nemění tvar ani rozměry dílu. Používá se zvláště pro jemné tryskání, leštění, tryskání nerezových dílů a  jako finální úprava hliníkových povrchů.
Hliníkový díl je po očištění ošetřen silikonovým olejem, pokud si zákazník nepřeje jinak.
 
TRYSKÁNÍ SODOU
Abrazivo: Hydrogenuhličitan sodný - Jedlá soda
Jedná se o hygienicky nezávadné a extrémně šetrné abrazivo s moučnou konzistencí, které je vhodné pro velice jemné práce bez potřeby chránit vedlejší materiály. Je vhodná na čištění zoxidovaného či silně znečištěného hliníku, jako např. útroby bloku motoru nebo žebra chladiče. Materiál je vhodný také na čištění gastro vybavení a  nerezového nádobí. Tryskání sodou nabízí čištění povrchů které nepoškozuje ložiska ani závity a je úspěšně nasazována i v situacích, kde je třeba předejít poškození elektrických obvodů či hydraulických okruhů. Soda je rozpustná ve vodě, lze ji proto výplachem zcela odstranit i z útrob tryskaného dílu. 
Metoda je vhodná i pro čištění skla, keramiky, sanity nebo také chromovaných dílů.
Díly předáváme odmaštěné připravené pro nový lak.
 
ČIŠTĚNÍ - DRCENÉ OŘECHOVÉ SKOŘÁPKY
 
Drcené ořechové skořápky jsou vhodné na čištění materiálů u kterých je vyžadováno zachování struktury povrchu a nulový úběr materiálu.
Používáme jej na odstranění barvy na povrchu motorů nebo na odstranění karbonizace. Po otryskání se vizuálně podobá povrchu který je otryskaný balotinou ale povrch zůstává matný. 
Tento materiál neodstraní korozi a velmi silné nánosy barev.
 
 
 
ANTIKOROZNÍ OCHRANA
Přípravek: CFT pasivátor koroze s Taninem
viz antikorozní ochrana
zde si můžete zakoupit přípravek v našem e-shopu
Otryskaný  ocelový díl ošetříme a ochráníme proti korozi pomocí speciálního přípravku CFT pro odrezování/pasivaci kovů.
Odhalená ocel vyžaduje téměř okamžité ošetření proti korozi, proto vždy nanášíme ihned po otryskání tuto ochranu, která je započtena v celkové ceně. Na otryskaném dílu nátěr slouží jako prevence proti vzniku nové koroze a vytvoří jednolitý černý povrch který zároveň slouží jako základní nátěr (lze nanášet jakékoliv druhy barev). Použitím barvy na pasivovaný povrch je pod nátěrem stále aktivní složka, pokud se vrchní barva naruší, Tanin se znovu aktivuje a zastaví korozi. Váš díl je proto trvale ochráněn před korozí.
Přípravek aplikujeme max do 2 hodin po otryskání. Nanášíme 2 vrstvy.
 
RENOVACE
Provádíme renovace historických motocyklů, jízdních kol,
starožitností, zahradního nábytku a další.
Renovace VW Golf mk1 - článek VW magazín 
dále nabízíme...
LAKOVÁNÍ
Po dohodě lakujeme menší díly kvalitní vrchní barvou ve volitelném odstínu dle vzorníku RAL nebo připravíme  odstín dle požadavků. 
Spolupracujeme se společností R&DF barvy s.r.o., která nám dodává kvalitní Španělské barvy Roberlo a disponuje vlastním colorcentrem.
 
ČIŠTĚNÍ A OŽIVENÍ  PRVKŮ INTERIÉRU A PLASTŮ
Provádíme čištění čalouněných, koženkových ,plastových a pryžových interiérových nebo exteriérových prvků vašeho veterána.
Např.koberce, sedačky, čalounění a palubní desky, lišty, těsnící profily, pneumatiky.
Dlouhodobě  Vám oživíme plasty a pryže kvalitními přípravky.
Potřebujete pomoci s něčím extra?
Zeptejte se nás...
nebo volejte 731 869 325
  • Instagram Social Icon
  • Facebook Social Icon
  • YouTube Social  Icon

© 2019 by renovace-piskovani

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now